Mercedes-Benz E-Class Estate
E 350 BlueTEC 4MATIC Automat
Reprezentant autorizat Mercedes-Benz în Moldova:
Grand Premium SRL
Adresă showroom Mercedes-Benz Chişinău nr.1: str.Calea Orheiului, 36
Adresă showroom Mercedes-Benz Chişinău nr.2: str. Varniţa 8
Telefon: (+373 22) 809-600, 407-188
mercedes-benz.md
Locaţii asamblare: Germania (Sindelfingen).
Startul producţiei: Octombrie 2009.
Preţ de bază E 350 BlueTEC 4MATIC Automat (achitat în MDL conform cursului valutar):
58,170
Preţ de bază Mercedes-Benz E-Class Estate (achitat în MDL conform cursului valutar):
35,680
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,905 mm |
| Lăţime | 1,854 mm |
| Înălţime | 1,474 mm |
| Ampatament | 2,874 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,598 / 1,604 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 600 / 1,855 litri |
| Motor: |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 6 |
| Valve per cilindru / în total | 4/24 |
| Capacitate cilindrică | 2,987 cm cubi |
| Putere maximă | 252 CP @ 3,400 rpm |
| Cuplu maxim | 620 Nm @ 1,600-2,400 rpm |
| Raport compresie | 15.5:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 7 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 6.8 sec |
| Viteză maximă | 240 km/h |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 7.3 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 5.8 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 6.2 l/100 km |
| Emisii CO2 | 164 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 59.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 29.06.2015 |