Mercedes-Benz S-Class Cabriolet
S500 Automat
Reprezentant autorizat Mercedes-Benz în Moldova:
Grand Premium SRL
Adresă showroom Mercedes-Benz Chişinău nr.1: str.Calea Orheiului, 36
Adresă showroom Mercedes-Benz Chişinău nr.2: str. Varniţa 8
Telefon: (+373 22) 809-600, 407-188
mercedes-benz.md
Locaţii asamblare: Germania (Sindelfingen).
Startul producţiei: Decembrie 2015.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 5,027 mm |
| Lăţime | 1,899 mm |
| Înălţime | 1,417 mm |
| Ampatament | 2,945 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,625 / 1,649 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 350 litri |
| Motor: |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 8 |
| Valve per cilindru / în total | 4/32 |
| Capacitate cilindrică | 4,663 cm cubi |
| Putere maximă | 449 CP @ 5,250-5,500 rpm |
| Cuplu maxim | 700 Nm @ 1,800-3,500 rpm |
| Raport compresie | 10.5:1 |
| Tracţiune | spate |
| Transmisie | automată, 9 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 4.6 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 11.8 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 6.8 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 8.5 l/100 km |
| Emisii CO2 | 199 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 80.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 20.12.2015 |