
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 5,246 mm |
| Lăţime | 1,899 mm |
| Înălţime | 1,496 mm |
| Ampatament | 3,165 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,624 / 1,637 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 510 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 12 |
| Valve per cilindru / în total | 4/48 |
| Capacitate cilindrică | 5,980 cm cubi |
| Putere maximă | 530 CP @ 4,900-5,300 rpm |
| Cuplu maxim | 830 Nm @ 1,900-4,000 rpm |
| Raport compresie | 9.0:1 |
| Tracţiune | spate |
| Transmisie | automată, 7 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 4.6 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 16.4 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 8.4 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 11.3 l/100 km |
| Emisii CO2 | 264 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 80.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 12.05.2015 |
