
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 5,116 mm |
| Lăţime | 1,899 mm |
| Înălţime | 1,496 mm |
| Ampatament | 3,035 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,624 / 1,637 mm |
| Garda la sol | 127 mm |
| Volum portbagaj | 510 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 8 |
| Valve per cilindru / în total | 4/32 |
| Capacitate cilindrică | 4,663 cm cubi |
| Putere maximă | 455 CP @ 5,250-5,500 rpm |
| Cuplu maxim | 700 Nm @ 1,800-3,500 rpm |
| Raport compresie | 10.5:1 |
| Tracţiune | spate |
| Transmisie | automată, 7 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 4.8 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 12.1 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 6.4 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 8.6 l/100 km |
| Emisii CO2 | 199 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 80.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 12.05.2015 |
