
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,617 mm |
| Lăţime | 1,877 mm |
| Înălţime | 1,315 mm |
| Ampatament | 2,585 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,600 / 1,604 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 241 / 381 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 6 |
| Valve per cilindru / în total | 4/24 |
| Capacitate cilindrică | 3,498 cm cubi |
| Putere maximă | 306 CP @ 6,500 rpm |
| Cuplu maxim | 370 Nm @ 3,500-5,250 rpm |
| Raport compresie | 12.0:1 |
| Tracţiune | spate |
| Transmisie | automată, 7 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 5.9 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 9.9 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 6.1 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 7.5 l/100 km |
| Emisii CO2 | 176 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 65.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 11.07.2015 |
