| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,275 mm |
| Lăţime | 1,781 mm |
| Înălţime | 1,658 mm |
| Ampatament | 2,555 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,541 / 1,540 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 356 / 1,372 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,399 cm cubi |
| Putere maximă | 152 CP @ 5,000-5,600 rpm |
| Cuplu maxim | 235 Nm @ 1,850-4,900 rpm |
| Raport compresie | 10.0:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 9.7 sec |
| Viteză maximă | 193 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 7.8 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 5.6 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 6.4 l/100 km |
| Emisii CO2 | 148 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 52.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 29.11.2016 |
