| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,282 mm |
| Lăţime | 1,768 mm |
| Înălţime | 1,503 mm |
| Ampatament | 2,578 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,541 / 1,517 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 409 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,598 cm cubi |
| Putere maximă | 105 CP @ 4,400 rpm |
| Cuplu maxim | 250 Nm @ 1,500-2,500 rpm |
| Raport compresie | 16.5:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | automată, 7 trepte (DSG) |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 12.4 sec |
| Viteză maximă | 183 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 5.8 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.4 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 4.9 l/100 km |
| Emisii CO2 | 129 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 55.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 06.10.2011 |
