| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,482 mm |
| Lăţime | 1,706 mm |
| Înălţime | 1,461 mm |
| Ampatament | 2,602 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,463 / 1,500 mm |
| Garda la sol | 136 mm |
| Volum portbagaj | 550 / 1,490 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 3 |
| Valve per cilindru / în total | 4/12 |
| Capacitate cilindrică | 1,198 cm cubi |
| Putere maximă | 75 CP @ 5,400 rpm |
| Cuplu maxim | 112 Nm @ 3,750 rpm |
| Raport compresie | 10.5:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 5 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 13.9 sec |
| Viteză maximă | 175 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 8.4 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.8 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 6.1 l/100 km |
| Emisii CO2 | 137 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 55.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 22.10.2012 |
