Volkswagen Golf 5 uşi
2.0 TDI 150 CP 4MOTION Manual
Reprezentant autorizat Volkswagen în Moldova:
RUMEON SRL
Adresă showroom Volkswagen Chişinău: str. Varniţa 22
Telefon: (+373 22) 407-704
volkswagen.md
Locaţii asamblare: Germania (2 locaţii Wolfsburg şi Zwickau) şi Mexic (Puebla).
Startul producţiei: Septembrie 2012.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,349 mm |
| Lăţime | 1,799 mm |
| Înălţime | 1,452 mm |
| Ampatament | 2,637 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,549 / 1,520 mm |
| Garda la sol | 142 mm |
| Volum portbagaj | 380 / 1,270 litri |
| Motor: |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,968 cm cubi |
| Putere maximă | 150 CP @ 3,500-4,000 rpm |
| Cuplu maxim | 320 Nm @ 1,750-3,000 rpm |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 8.6 sec |
| Viteză maximă | 211 km/h |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 5.7 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.1 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 4.7 l/100 km |
| Emisii CO2 | 122 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 50.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 07.03.2013 |