Volkswagen Golf GTI 3 uși
2.0 TSI BlueMotion 220 CP Manual
Reprezentant autorizat Volkswagen în Moldova:
RUMEON SRL
Adresă showroom Volkswagen Chişinău: str. Varniţa 22
Telefon: (+373 22) 407-704
volkswagen.md
Locaţii asamblare: Germania (Wolfsburg).
Startul producţiei: Martie 2013.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,268 mm |
| Lăţime | 1,790 mm |
| Înălţime | 1,442 mm |
| Ampatament | 2,631 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,538 / 1,516 mm |
| Garda la sol | 133 mm |
| Volum portbagaj | 380 / 1,270 litri |
| Motor: |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,984 cm cubi |
| Putere maximă | 220 CP @ 4,500-6,200 rpm |
| Cuplu maxim | 350 Nm @ 1,500-4,400 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 6.5 sec |
| Viteză maximă | 246 km/h |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 7.5 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 5.1 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 6.0 l/100 km |
| Emisii CO2 | 139 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 50.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 03.01.2016 |