Audi A6 Avant
3.0 TDI Biturbo quattro tiptronic 320 CP Automat
Reprezentant autorizat Audi în Moldova:
RUMEON SRL
Adresă showroom Audi Chişinău: str. Varniţa 22
Telefon: (+373 22) 407-700
www.audi.md
Locaţii asamblare: Germania (Neckarsulm).
Startul producţiei: Iunie 2011.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,943 mm |
| Lăţime | 1,874 mm |
| Înălţime | 1,461 mm |
| Ampatament | 2,912 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,627 / 1,618 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 565 / 1,680 litri |
| Motor: |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 6 |
| Valve per cilindru / în total | 4/24 |
| Capacitate cilindrică | 2,967 cm cubi |
| Putere maximă | 320 CP @ 3,900-4,600 rpm |
| Cuplu maxim | 650 Nm @ 1,400-2,800 rpm |
| Raport compresie | 15.5:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 8 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 5.2 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 7.5 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 5.6 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 6.2 l/100 km |
| Emisii CO2 | 164 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 73.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 06.02.2016 |