Audi A7 Sportback
3.0 TFSI quattro 300 CP Automat
Reprezentant autorizat Audi în Moldova:
RUMEON SRL
Adresă showroom Audi Chişinău: str. Varniţa 22
Telefon: (+373 22) 407-700
www.audi.md
Locaţii asamblare: Germania (Neckarsulm).
Startul producţiei: Noiembrie 2010.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,969 mm |
| Lăţime | 1,911 mm |
| Înălţime | 1,420 mm |
| Ampatament | 2,914 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,644 / 1,635 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 535 / 1,390 litri |
| Motor: |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 6 |
| Valve per cilindru / în total | 4/24 |
| Capacitate cilindrică | 2,995 cm cubi |
| Putere maximă | 300 CP @ 5,250-6,500 rpm |
| Cuplu maxim | 440 Nm @ 2,900-4,500 rpm |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 7 trepte (S tronic) |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 5.6 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 10.8 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 6.6 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 8.2 l/100 km |
| Emisii CO2 | 190 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 65.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 30.09.2011 |