
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,644 mm |
| Lăţime | 1,911 mm |
| Înălţime | 1,624 mm |
| Ampatament | 2,813 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,638 / 1,632 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 540 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 6 |
| Valve per cilindru / în total | 4/24 |
| Capacitate cilindrică | 2,995 cm cubi |
| Putere maximă | 354 CP @ 6,000-6,500 rpm |
| Cuplu maxim | 450 Nm @ 4,000-4,500 rpm |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 8 trepte (tiptronic) |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 5.3 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
|
| |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, extra-urban | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, mixt | 8.5 l/100 km |
| Emisii CO2 | 199 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 75.0 litri |
| Preţ şi alte informaţii: | |
| Preţ de bază motorizare Audi SQ5 3.0 TFSI V6 quattro 354 CP Automat: | lipsă informaţie |
| Preţ de bază model Audi SQ5: | lipsă informaţie |
| Locaţii asamblare model | Germania (Ingolstadt) |
| Start producţie model | Noiembrie 2012 |
| Ultima actualizare a paginii | 14.01.2013 |
![]() |
Reprezentant autorizat Audi în Moldova:
RUMEON SRL
Adresă showroom Audi Chişinău: str. Varniţa 22 Telefon: (+373 22) 407-700 www.audi.md |







































