
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,662 mm |
| Lăţime | 1,760 mm |
| Înălţime | 1,951 mm |
| Ampatament | 2,850 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,475 / 1,475 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | lipsă informaţie |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 8 |
| Valve per cilindru / în total | 4/32 |
| Capacitate cilindrică | 3,982 cm cubi |
| Putere maximă | 421 CP @ 5,250-5,500 rpm |
| Cuplu maxim | 610 Nm @ 2,250-4,750 rpm |
| Raport compresie | 10.5:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 7 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 5.9 sec |
| Viteză maximă | 210 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 14.5 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 11.0 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 12.3 l/100 km |
| Emisii CO2 | 289 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 96.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 30.06.2015 |
