| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,315 mm |
| Lăţime | 1,822 mm |
| Înălţime | 1,625 mm |
| Ampatament | 2,673 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,560 / 1,567 mm |
| Garda la sol | 210 mm |
| Volum portbagaj | 475 / 1,636 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,598 cm cubi |
| Putere maximă | 114 CP @ 5,500 rpm |
| Cuplu maxim | 156 Nm @ 4,000 rpm |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 12.0 sec |
| Viteză maximă | 168 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 8.0 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 6.2 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 6.8 l/100 km |
| Emisii CO2 | 155 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 50.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 17.01.2016 |
