
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,937 mm |
| Lăţime | 1,881 mm |
| Înălţime | 1,418 mm |
| Ampatament | 2,874 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,596 / 1,626 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 520 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 8 |
| Valve per cilindru / în total | 4/32 |
| Capacitate cilindrică | 4,663 cm cubi |
| Putere maximă | 408 CP @ 5,000-5,750 rpm |
| Cuplu maxim | 600 Nm @ 1,600-4,750 rpm |
| Raport compresie | 10.5:1 |
| Tracţiune | spate |
| Transmisie | automată, 9 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 4.8 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 11.7 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 6.6 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 8.5 l/100 km |
| Emisii CO2 | 198 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 80.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 27.10.2016 |
