
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,905 mm |
| Lăţime | 1,854 mm |
| Înălţime | 1,474 mm |
| Ampatament | 2,874 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,598 / 1,604 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 695 / 1,950 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,991 cm cubi |
| Putere maximă | 184 CP @ 5,500 rpm |
| Cuplu maxim | 270 Nm @ 1,200-4,000 rpm |
| Raport compresie | 9.8:1 |
| Tracţiune | spate |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 8.5 sec |
| Viteză maximă | 226 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 8.4 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 5.2 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 6.4 l/100 km |
| Emisii CO2 | 149 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 59.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 29.06.2015 |
