Mercedes-Benz G-Class 4x4²
G 500 Automat
Reprezentant autorizat Mercedes-Benz în Moldova:
Grand Premium SRL
Adresă showroom Mercedes-Benz Chişinău nr.1: str.Calea Orheiului, 36
Adresă showroom Mercedes-Benz Chişinău nr.2: str. Varniţa 8
Telefon: (+373 22) 809-600, 407-188
mercedes-benz.md
Locaţii asamblare: Austria (Graz).
Startul producţiei: Decembrie 2015.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,662 mm |
| Lăţime | 2,059 mm |
| Înălţime | lipsă informaţie |
| Ampatament | 2,850 mm |
| Ecartament faţă / spate | lipsă informaţie |
| Garda la sol | 450 mm |
| Volum portbagaj | lipsă informaţie |
| Motor: |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 8 |
| Valve per cilindru / în total | 4/32 |
| Capacitate cilindrică | 3,982 cm cubi |
| Putere maximă | 422 CP |
| Cuplu maxim | 610 Nm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | automată, 0 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 7.4 sec |
| Viteză maximă | lipsă informaţie |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, extra-urban | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, mixt | lipsă informaţie |
| Emisii CO2 | 0 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 0.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 11.07.2015 |