
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,846 mm |
| Lăţime | 1,954 mm |
| Înălţime | 1,749 mm |
| Ampatament | 2,914 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,618 / 1,633 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 782 / 1,554 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 8 |
| Valve per cilindru / în total | 4/32 |
| Capacitate cilindrică | 6,417 cm cubi |
| Putere maximă | 468 CP @ 6,250 rpm |
| Cuplu maxim | 624 Nm @ 4,100 rpm |
| Raport compresie | 10.9:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 8 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 5.0 sec |
| Viteză maximă | 257 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 20.7 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 10.1 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 14.0 l/100 km |
| Emisii CO2 | 327 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 94.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 01.11.2015 |
