Mercedes-Benz G-Class AMG
G 63 AMG Automat
Reprezentant autorizat Mercedes-Benz în Moldova:
Grand Premium SRL
Adresă showroom Mercedes-Benz Chişinău nr.1: str.Calea Orheiului, 36
Adresă showroom Mercedes-Benz Chişinău nr.2: str. Varniţa 8
Telefon: (+373 22) 809-600, 407-188
mercedes-benz.md
Locaţii asamblare: Austria (Graz).
Startul producţiei: Martie 2004.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,662 mm |
| Lăţime | 1,760 mm |
| Înălţime | 1,951 mm |
| Ampatament | 2,850 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,475 / 1,475 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | lipsă informaţie |
| Motor: |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 6 |
| Valve per cilindru / în total | 4/24 |
| Capacitate cilindrică | 5,461 cm cubi |
| Putere maximă | 571 CP @ 5,500 rpm |
| Cuplu maxim | 760 Nm @ 1,750-5,000 rpm |
| Raport compresie | 10.0:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 7 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 5.4 sec |
| Viteză maximă | 210 km/h |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 17.2 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 11.8 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 13.8 l/100 km |
| Emisii CO2 | 322 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 96.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 30.06.2015 |