
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,417 mm |
| Lăţime | 1,804 mm |
| Înălţime | 1,494 mm |
| Ampatament | 2,699 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,569 / 1,560 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 421 / 1,235 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,461 cm cubi |
| Putere maximă | 109 CP @ 4,000 rpm |
| Cuplu maxim | 260 Nm @ 1,750-2,500 rpm |
| Raport compresie | 15.1:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 12.0 sec |
| Viteză maximă | 190 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 4.7 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 3.6 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 4.0 l/100 km |
| Emisii CO2 | 105 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 50.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 05.07.2015 |
