
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,732 mm |
| Lăţime | 1,890 mm |
| Înălţime | 1,602 mm |
| Ampatament | 2,873 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,620 / 1,619 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 500 / 1,400 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,991 cm cubi |
| Putere maximă | 211 CP @ 5,500 rpm |
| Cuplu maxim | 350 Nm @ 1,200-4,000 rpm |
| Raport compresie | 9.8:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 9 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 7.3 sec |
| Viteză maximă | 222 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 8.4 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 6.0 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 6.9 l/100 km |
| Emisii CO2 | 159 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 66.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 25.10.2016 |
