
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,819 mm |
| Lăţime | 1,935 mm |
| Înălţime | 1,796 mm |
| Ampatament | 2,915 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,648 / 1,663 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 690 / 2,010 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 6 |
| Valve per cilindru / în total | 4/24 |
| Capacitate cilindrică | 2,996 cm cubi |
| Putere maximă | 333 CP @ 5,250-6,000 rpm |
| Cuplu maxim | 480 Nm @ 1,600-4,000 rpm |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 7 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 6.1 sec |
| Viteză maximă | 247 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 11.2 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 7.6 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 8.8 l/100 km |
| Emisii CO2 | 209 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 93.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 05.07.2015 |
