
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,617 mm |
| Lăţime | 1,877 mm |
| Înălţime | 1,315 mm |
| Ampatament | 2,585 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,600 / 1,604 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 241 / 381 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 12 |
| Valve per cilindru / în total | 4/48 |
| Capacitate cilindrică | 5,980 cm cubi |
| Putere maximă | 630 CP @ 4,800 rpm |
| Cuplu maxim | 1,000 Nm @ 2,300-4,300 rpm |
| Raport compresie | 9.0:1 |
| Tracţiune | spate |
| Transmisie | automată, 7 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 4.0 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 17.0 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 8.4 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 11.6 l/100 km |
| Emisii CO2 | 270 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 75.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 11.07.2015 |
