| Dimensiuni: | |
| Lungime | 3,747 mm |
| Lăţime | 1,720 mm |
| Înălţime | 1,484 mm |
| Ampatament | 2,311 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,472 / 1,464 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 170 / 663 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,364 cm cubi |
| Putere maximă | 150 CP @ 4,900-5,500 rpm |
| Cuplu maxim | 220 Nm @ 2,750-4,500 rpm |
| Raport compresie | 10.5:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 8.5 sec |
| Viteză maximă | 210 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 7.6 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.9 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 5.9 l/100 km |
| Emisii CO2 | 139 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 35.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 11.12.2015 |
