| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,021 mm |
| Lăţime | 1,746 mm |
| Înălţime | 1,481 mm |
| Ampatament | 2,510 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,472 / 1,464 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 285 / 1,120 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,364 cm cubi |
| Putere maximă | 100 CP @ 3,500-6,000 rpm |
| Cuplu maxim | 200 Nm @ 1,850-3,500 rpm |
| Raport compresie | 9.5:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 11.0 sec |
| Viteză maximă | 185 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 6.4 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.3 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 5.1 l/100 km |
| Emisii CO2 | 119 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 45.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 04.12.2015 |
