| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,842 mm |
| Lăţime | 1,856 mm |
| Înălţime | 1,498 mm |
| Ampatament | 2,737 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,587 / 1,590 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 500 / 1,015 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 6 |
| Valve per cilindru / în total | 4/24 |
| Capacitate cilindrică | 2,792 cm cubi |
| Putere maximă | 325 CP @ 5,250 rpm |
| Cuplu maxim | 435 Nm @ 5,250 rpm |
| Raport compresie | 9.5:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 6.0 sec |
| Viteză maximă | 270 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 15.9 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 7.8 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 10.8 l/100 km |
| Emisii CO2 | 249 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 70.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 14.02.2016 |
