Opel Insignia Sports Tourer
1.6 ECOTEC Turbo 170 CP Manual
Locaţii asamblare: Germania (Russelsheim).
Startul producţiei: Aprilie 2009.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,913 mm |
| Lăţime | 1,856 mm |
| Înălţime | 1,513 mm |
| Ampatament | 2,737 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,587 / 1,590 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 540 / 1,530 litri |
| Motor: |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,598 cm cubi |
| Putere maximă | 170 CP @ 4,750-6,000 rpm |
| Cuplu maxim | 260 Nm @ 1,650-4,500 rpm |
| Raport compresie | 9.5:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 9.8 sec |
| Viteză maximă | 215 km/h |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 8.0 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 5.2 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 6.2 l/100 km |
| Emisii CO2 | 146 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 70.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 08.12.2015 |