| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,855 mm |
| Lăţime | 1,939 mm |
| Înălţime | 1,705 mm |
| Ampatament | 2,895 mm |
| Ecartament faţă / spate | lipsă informaţie |
| Garda la sol | 215 mm |
| Volum portbagaj | 670 / 1,780 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 6 |
| Valve per cilindru / în total | 4/24 |
| Capacitate cilindrică | 3,598 cm cubi |
| Putere maximă | 300 CP @ 6,300 rpm |
| Cuplu maxim | 400 Nm @ 3,000 rpm |
| Raport compresie | 11.7:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 8 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 7.7 sec |
| Viteză maximă | 230 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 12.3 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 7.5 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 9.2 l/100 km |
| Emisii CO2 | 215 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 85.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 05.02.2016 |
