
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,559 mm |
| Lăţime | 1,804 mm |
| Înălţime | 1,507 mm |
| Ampatament | 2,701 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,543 / 1,547 mm |
| Garda la sol | 120 mm |
| Volum portbagaj | 524 / 1,595 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,998 cm cubi |
| Putere maximă | 180 CP @ 5,500 rpm |
| Cuplu maxim | 300 Nm @ 2,250 rpm |
| Raport compresie | 9.3:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 8.0 sec |
| Viteză maximă | 225 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 10.9 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 5.9 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 7.7 l/100 km |
| Emisii CO2 | 178 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 60.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 05.09.2011 |
