| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,315 mm |
| Lăţime | 1,768 mm |
| Înălţime | 1,455 mm |
| Ampatament | 2,578 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,541 / 1,517 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 341 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,390 cm cubi |
| Putere maximă | 85 CP @ 5,000 rpm |
| Cuplu maxim | 130 Nm @ 3,600-5,000 rpm |
| Raport compresie | 10.5:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 5 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 13.7 sec |
| Viteză maximă | 172 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 8.4 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 5.1 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 6.3 l/100 km |
| Emisii CO2 | 147 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 55.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 06.10.2011 |
