
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,869 mm |
| Lăţime | 1,864 mm |
| Înălţime | 1,468 mm |
| Ampatament | 2,841 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,584 / 1,570 mm |
| Garda la sol | 137 mm |
| Volum portbagaj | 485 / 1,610 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | hibrid plug-in (electromotor + benzină), 217 CP/400 Nm putere cumulată sistem |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,395 cm cubi |
| Putere maximă (benzină) | 156 CP @ 5,000-6,000 rpm |
| Putere electromotor | 115 CP |
| Cuplu maxim (motor benzină) | 250 Nm @ 1,550-3,500 rpm |
| Cuplu maxim electromotor | 330 Nm |
| Raport compresie | 10.0:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | automată, 6 trepte (DSG) |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h, regim automat | 7.7 sec |
| Acceleraţie 0-100 km/h, regim pur electric | lipsă informaţie |
| Viteză maximă, regim automat | 224 km/h |
| Viteză maximă, regim pur electric | lipsă informaţie |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban, regim automat | lipsă informaţie |
| Consum energie, urban, regim pur electric | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, extra-urban, regim automat | lipsă informaţie |
| Consum energie, extra-urban, regim pur electric | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, mixt, regim automat | 1.9 l/100 km |
| Consum energie, mixt, regim pur electric | lipsă informaţie |
| Emisii CO2, regim automat | 42 g/km |
| Emisii CO2, regim pur electric | 0 g/km |
| Capacitate baterii | 13.0 kWh |
| Autonomie cu încărcare completă | 62 km |
| Capacitate rezervor combustibil | 50.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 24.03.2020 |
