
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,802 mm |
| Lăţime | 1,855 mm |
| Înălţime | 1,417 mm |
| Ampatament | 2,711 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,552 / 1,559 mm |
| Garda la sol | 124 mm |
| Volum portbagaj | 532 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,798 cm cubi |
| Putere maximă | 160 CP @ 5,000-6,200 rpm |
| Cuplu maxim | 250 Nm @ 1,500-4,200 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | automată, 7 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 8.5 sec |
| Viteză maximă | 222 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 9.7 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 5.7 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 7.1 l/100 km |
| Emisii CO2 | 165 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 70.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 28.05.2012 |
