
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,349 mm |
| Lăţime | 1,799 mm |
| Înălţime | 1,452 mm |
| Ampatament | 2,637 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,549 / 1,520 mm |
| Garda la sol | 142 mm |
| Volum portbagaj | 380 / 1,270 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,968 cm cubi |
| Putere maximă | 150 CP @ 3,500-4,000 rpm |
| Cuplu maxim | 320 Nm @ 1,750-3,000 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 8.6 sec |
| Viteză maximă | 216 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 5.0 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 3.6 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 4.1 l/100 km |
| Emisii CO2 | 106 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 50.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 07.03.2013 |
