Volkswagen Touran
2.0 TDI BlueMotion 140 CP Automat
Reprezentant autorizat Volkswagen în Moldova:
RUMEON SRL
Adresă showroom Volkswagen Chişinău: str. Varniţa 22
Telefon: (+373 22) 407-704
volkswagen.md
Locaţii asamblare: Germania (Wolfsburg) şi China (Shanghai).
Startul producţiei: Mai 2010.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,397 mm |
| Lăţime | 1,794 mm |
| Înălţime | 1,674 mm |
| Ampatament | 2,678 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,533 / 1,501 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 592 / 1,886 litri |
| Motor: |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,968 cm cubi |
| Putere maximă | 140 CP @ 4,200 rpm |
| Cuplu maxim | 320 Nm @ 1,750-2,500 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | automată, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 9.9 sec |
| Viteză maximă | 201 km/h |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 6.1 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.6 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 5.2 l/100 km |
| Emisii CO2 | 135 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 60.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 24.08.2011 |