Moldoveanul Mihai Cociu a evoluat la etapa din Marea Britanie a campionatului mondial de Motocross
21 August 2012, 08:20
Weekendul trecut a avut loc a treisprezecea etapă din cadrul campionatului mondial la Motocross care a fost susținută în Winchester, Marea Britanie.

Sportivul moldovean Mihai Cociu, susținut pe tot parcursul competițiilor MX1 de BEMOL, a participat și la etapa din Anglia. Aici, echipa sa a obținut
rezultate impresionante. Tim Gajser a obținut titlul european în categoria EMX125, iar David Guarneri a luat locul 9 în cadrul MX 1 Anglia. Pentru Mihai însă, traseul dificil din Anglia a fost un adevărat test. De data aceasta Mihai a ocupat următoarele poziții: