
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,663 mm |
| Lăţime | 1,889 mm |
| Înălţime | 1,656 mm |
| Ampatament | 2,820 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,617 / 1,609 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 550 / 1,550 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,968 cm cubi |
| Putere maximă | 150 CP @ 3,250-4,200 rpm |
| Cuplu maxim | 320 Nm @ 1,500-3,250 rpm |
| Raport compresie | 16.2:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 9.7 sec |
| Viteză maximă | 206 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 5.2 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.0 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 4.5 l/100 km |
| Emisii CO2 | 117 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 65.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 16.06.2017 |
