
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 5,052 mm |
| Lăţime | 1,968 mm |
| Înălţime | 1,741 mm |
| Ampatament | 2,994 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,679 / 1,691 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 890 / 2,075 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 6 |
| Valve per cilindru / în total | 4/24 |
| Capacitate cilindrică | 2,967 cm cubi |
| Putere maximă | 218 CP @ 3,250-4,750 rpm |
| Cuplu maxim | 500 Nm @ 1,250-3,000 rpm |
| Raport compresie | 16.0:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 8 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 7.1 sec |
| Viteză maximă | 216 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 6.4 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 5.7 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 6.0 l/100 km |
| Emisii CO2 | 157 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 75.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 07.08.2015 |
