Audi R8
5.2 FSI V10 plus quattro 550 CP Manual
Reprezentant autorizat Audi în Moldova:
RUMEON SRL
Adresă showroom Audi Chişinău: str. Varniţa 22
Telefon: (+373 22) 407-700
www.audi.md
Locaţii asamblare: Germania (Neckarsulm).
Startul producţiei: Septembrie 2006.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,440 mm |
| Lăţime | 1,929 mm |
| Înălţime | 1,252 mm |
| Ampatament | 2,650 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,638 / 1,595 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | lipsă informaţie |
| Motor: |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 10 |
| Valve per cilindru / în total | 4/40 |
| Capacitate cilindrică | 5,204 cm cubi |
| Putere maximă | 550 CP |
| Cuplu maxim | 540 Nm @ 6,500 rpm |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 3.8 sec |
| Viteză maximă | 319 km/h |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, extra-urban | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, mixt | 14.9 l/100 km |
| Emisii CO2 | 0 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 90.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 26.07.2012 |