Audi RS 3
2.5 TFSI quattro 340 CP Automat
Reprezentant autorizat Audi în Moldova:
RUMEON SRL
Adresă showroom Audi Chişinău: str. Varniţa 22
Telefon: (+373 22) 407-700
www.audi.md
Locaţii asamblare: Ungaria (Gyor).
Startul producţiei: Martie 2011.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,302 mm |
| Lăţime | 1,794 mm |
| Înălţime | 1,402 mm |
| Ampatament | 2,578 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,564 / 1,528 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 302 / 1,032 litri |
| Motor: |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 5 |
| Valve per cilindru / în total | 4/20 |
| Capacitate cilindrică | 2,480 cm cubi |
| Putere maximă | 340 CP @ 5,400-6,500 rpm |
| Cuplu maxim | 450 Nm @ 1,600-5,300 rpm |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 7 trepte (S tronic) |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 4.6 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 13.1 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 6.8 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 9.1 l/100 km |
| Emisii CO2 | 212 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 60.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 03.10.2011 |