
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,907 mm |
| Lăţime | 1,860 mm |
| Înălţime | 1,464 mm |
| Ampatament | 2,968 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,600 / 1,627 mm |
| Garda la sol | 141 mm |
| Volum portbagaj | 375 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | hibrid (electromotor + benzină) |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 6 |
| Valve per cilindru / în total | 4/24 |
| Capacitate cilindrică | 2,979 cm cubi |
| Putere maximă (benzină) | 306 CP @ 5,800-6,400 rpm |
| Putere electromotor | 55 CP |
| Cuplu maxim (motor benzină) | 400 Nm @ 1,200-5,000 rpm |
| Cuplu maxim electromotor | 210 Nm |
| Raport compresie | 10.2:1 |
| Tracţiune | spate |
| Transmisie | automată, 8 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 5.9 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 6.1 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 6.6 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 6.4 l/100 km |
| Emisii CO2 | 149 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 69.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 22.07.2015 |
