| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,390 mm |
| Lăţime | 1,823 mm |
| Înălţime | 1,472 mm |
| Ampatament | 2,647 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,564 / 1,539 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 260 / 1,045 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 2,261 cm cubi |
| Putere maximă | 350 CP @ 6,000 rpm |
| Cuplu maxim | 440 Nm @ 2,000-4,500 rpm |
| Raport compresie | 9.4:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 4.7 sec |
| Viteză maximă | 266 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 10.0 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 6.3 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 7.7 l/100 km |
| Emisii CO2 | 165 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 51.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 31.01.2016 |
