| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,871 mm |
| Lăţime | 1,911 mm |
| Înălţime | 1,482 mm |
| Ampatament | lipsă informaţie |
| Ecartament faţă / spate | lipsă informaţie |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 541 / 1,437 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 0 cm cubi |
| Putere maximă | 180 CP |
| Cuplu maxim | 400 Nm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | automată, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 8.6 sec |
| Viteză maximă | 223 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 5.3 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.4 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 4.8 l/100 km |
| Emisii CO2 | 125 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 62.5 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 22.05.2015 |
