
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,626 mm |
| Lăţime | 1,904 mm |
| Înălţime | 1,722 mm |
| Ampatament | 2,719 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,619 / 1,626 mm |
| Garda la sol | 221 mm |
| Volum portbagaj | 591 / 1,267 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 2,360 cm cubi |
| Putere maximă | 177 CP @ 6,400 rpm |
| Cuplu maxim | 229 Nm @ 3,900 rpm |
| Raport compresie | 10.0:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 9 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 12.1 sec |
| Viteză maximă | 175 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 12.0 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 6.8 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 8.8 l/100 km |
| Emisii CO2 | 204 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 0.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 26.10.2015 |
