| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,696 mm |
| Lăţime | 1,839 mm |
| Înălţime | 1,443 mm |
| Ampatament | 2,695 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,587 / 1,587 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 280 / 650 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,956 cm cubi |
| Putere maximă | 170 CP @ 3,750 rpm |
| Cuplu maxim | 400 Nm @ 1,750-2,500 rpm |
| Raport compresie | 16.5:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 10.3 sec |
| Viteză maximă | 218 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 6.0 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.2 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 4.9 l/100 km |
| Emisii CO2 | 129 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 56.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 11.12.2015 |
