| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,897 mm |
| Lăţime | 1,863 mm |
| Înălţime | 1,455 mm |
| Ampatament | 2,829 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,607 / 1,610 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 490 / 1,450 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,998 cm cubi |
| Putere maximă | 260 CP |
| Cuplu maxim | 400 Nm @ 2,500-4,000 rpm |
| Raport compresie | 9.5:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | automată, 8 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 7.3 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 11.2 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 7.1 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 8.6 l/100 km |
| Emisii CO2 | 197 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 62.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 19.09.2017 |
