| Dimensiuni: | |
| Lungime | 5,049 mm |
| Lăţime | 1,937 mm |
| Înălţime | 1,423 mm |
| Ampatament | 2,950 mm |
| Ecartament faţă / spate | lipsă informaţie |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 495 / 1,304 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 8 |
| Valve per cilindru / în total | 4/32 |
| Capacitate cilindrică | 3,996 cm cubi |
| Putere maximă | 550 CP @ 5,750-6,000 rpm |
| Cuplu maxim | 770 Nm @ 1,960-4,500 rpm |
| Raport compresie | 10.1:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 8 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 3.8 sec |
| Viteză maximă | 306 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 12.8 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 7.2 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 9.3 l/100 km |
| Emisii CO2 | 212 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 90.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 09.11.2016 |
