
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,366 mm |
| Lăţime | 1,845 mm |
| Înălţime | 1,640 mm |
| Ampatament | 2,702 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,545 / 1,547 mm |
| Garda la sol | 120 mm |
| Volum portbagaj | 437 / 1,837 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,598 cm cubi |
| Putere maximă | 110 CP @ 6,000 rpm |
| Cuplu maxim | 151 Nm @ 4,250 rpm |
| Raport compresie | 9.7:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 11.7 sec |
| Viteză maximă | 185 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 9.9 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 6.1 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 7.5 l/100 km |
| Emisii CO2 | 174 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 60.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 05.09.2011 |
