
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 3,687 mm |
| Lăţime | 1,654 mm |
| Înălţime | 1,470 mm |
| Ampatament | 2,367 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,414 / 1,400 mm |
| Garda la sol | 137 mm |
| Volum portbagaj | 230 / 959 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,149 cm cubi |
| Putere maximă | 75 CP @ 5,500 rpm |
| Cuplu maxim | 107 Nm @ 4,250 rpm |
| Raport compresie | 9.8:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | automată, 5 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 13.6 sec |
| Viteză maximă | 172 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 7.3 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.7 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 5.6 l/100 km |
| Emisii CO2 | 130 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 40.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 20.04.2012 |
