Menu
Acasă
Search
CITIRE ŞTIRE:

Evoluţie bună pentru moldoveanul Mihai Cociu la Campionatul Mondial de Motocross

8 Iunie 2012 - 07:18
Ilie Toma
O nouă etapă din cadrul Campionatului Mondial la Motocross a avut loc la 3 iunie 2012. Aceasta a fost a şasea la număr, organizată pe traseul din Saint Jean d’Angely, Franţa. Mihai Cociu, sponsorizat în continuare de compania BEMOL în cadrul campionatului MX1, a participat la noua etapă, după o pauză de o lună de la ultima cursă. În prima manşă de clasificare Mihai a obţinut locul 29. În a doua manşă, sportivul a reuşit să urce o poziţie, clasându-se pe locul 28. În lista clasificării Grand Prix Franţa, Mihai Cociu s-a clasat pe locul 30. Următoarea etapă a campionatului mondial va avea loc pe 10 iunie în Agueda, Portugalia.